Monastir – kilka dni romantycznych wakacji

Kilkudniowa odskocznia od codzienności przyda się każdemu związkowi. W powszechnej gonitwie związanej z obowiązkami i pracą często zapominamy o tym, co nas połączyło i co trzeba pielęgnować, aby przetrwało. Doskonałym pomysłem na odświeżenie relacji i rozbudzenie uczuć będzie kilkudniowy urlop, najlepiej w egzotycznej scenerii całkowicie różnej od tego, z czym mamy do czynienia na co dzień. Planując wakacje, warto wziąć pod uwagę Tunezję – afrykański kraj, który oferuje turystom bezpieczną egzotykę w przystępnej cenie i dobrych warunkach. Do wyboru jest tu kilka kurortów, a jednym z nich jest Monastir, który ze względu na swoje walory przyciąga nie tylko turystów, ale nawet filmowców.

Komfortowe hotele i pałace

Na romantyczny urlop dobrze wybrać zakwaterowanie, które podkreśli wyjątkowość wyjazdu i zapewni wspaniałe wspomnienia. W Monastirze można znaleźć zarówno mniejsze, kameralne hotele, jak i okazałe, luksusowe obiekty nawiązujące stylistyką do orientalnych pałaców z baśni tysiąca i jednej nocy. Każda para bez problemu znajdzie tu miejsce odpowiadające jej wyobrażeniom o bajkowym odpoczynku tylko we dwoje. Żeby uprzyjemnić gościom pobyt, większość hoteli zapewnia im możliwość relaksu podczas zabiegów balneoterapii i talasoterapii wykorzystujących dobroczynne właściwości tutejszego klimatu i naturalnych bogactw pochodzenia morskiego. Można również skorzystać z łaźni tureckiej, sauny, masaży, czyli po prostu oddać się w ręce specjalistów od dobrego wyglądu i samopoczucia. Taki odpoczynek na pewno poprawi nastrój i sprawi, że wspólnie spędzony urlop na długo pozostanie w pamięci.

Cudowne, piaszczyste plaże

Tunezja to oczywiście słońce i plaże. Monastir obfituje w piękne, słoneczne, dobrze utrzymane plaże zapraszające do odpoczynku i spacerów. Można tu nie tylko plażować, ale również czynnie spędzić czas, uprawiając różnego rodzaju sporty wodne od surfingu po nurkowanie. Wspólny pobyt w Monastirze może więc stać się okazją do spróbowania po raz pierwszy w życiu aktywności, o której wcześniej tylko marzyliśmy lub oglądaliśmy na kolorowych fotografiach.

Monastir wakacje 2019

Magia arabskiej architektury

Będąc w Monastirze, koniecznie trzeba przejść się uliczkami starego miasta, czyli medyny pełnej egzotycznych barw, zapachów i form architektonicznych. Warto zobaczyć obronny klasztor Ribat Harthema i Wielki Meczet, a na koniec zatopić się w czeluściach uroczych małych sklepików i straganów oferujących tutejsze kolorowe i oryginalne pamiątki.

Monastir – nie tylko w wakacje Zaletą urlopu w Monastirze jest fakt, że nie trzeba tu przyjeżdżać w szczycie sezonu, gdyż przyjemne temperatury zaczynają się już wiosną i utrzymują do końca października. Dla tych, którzy nie lubią tłumów i zbytniego gorąca kilkudniowy wypad poza sezonem może, więc stać się wspaniałym przerywnikiem codzienności oraz okazją do zacieśnienia więzi w intrygującym kraju o bogatej i długiej historii. Niepowtarzalna atmosfera miasta i bajkowe widoki na pewno spodobają się każdej parze otwartej na nowe wrażenia i doświadczenia.