„Dzień dobry, Mahdia!”, czyli komunikacja na wczasach

wczasy w mahdii

O wakacjach w Mahdii w Tunezji marzy wiele osób. Niektórzy z nich w końcu spełniają swoje pragnienie i decydują się spędzić tam wymarzony urlop. Naszym zdaniem to doskonały wybór, ponieważ Mahdia jest wspaniałym miejscem na błogi relaks na plaży oraz poznanie bardzo ciekawej kultury arabskiej. Jeśli należysz do grupy przyszłych turystów, pewnie i w Twojej głowie pojawiło się pytanie: „w jaki sposób porozumiem się podczas tunezyjskich wakacji?”. Otóż odpowiedź w tym przypadku jest bardzo prosta. Aby ją poznać, usiądź wygodnie i razem z nami przyjrzyj się językom, w których rozmawia się na co dzień w Mahdii.

Zapewne już wiesz, że Mahdia jest niedużym, klimatycznym miasteczkiem, do którego co roku przyjeżdża wielu turystów z całego świata. Jej ogromny plus stanowi fakt, że nigdy nie bywa nadmiernie zatłoczona. W dodatku posiada bardzo ciekawą historię oraz wiele nienaruszonych czasem zabytków. W Mahdii, tak jak w całej Tunezji, językiem urzędowym jest język arabski. Jego bardzo trudna wymowa oraz bogate słownictwo mogą wydawać się nieprzystępna dla Europejczyka. Dlatego nie martw się, nie będziemy Cię uczyć języka arabskiego. Za to mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość: jeśli znasz język francuski, Mahdia stanie się dla Ciebie prawie drugim domem, ponieważ Tunezja przed długi czas należała do terenów nazywanych koloniami francuskimi. 

Bonjour, Bonsoir i Salut

„Dzień dobry”, „dobry wieczór” i „cześć” po francusku to słowa, które bardzo przydadzą Ci się podczas podróży do Mahdii, ponieważ, dokładniej mówiąc, język francuski jest w Tunezji „dialektem handlowym”. Oznacza to, że na wszystkich targach i w innych miejscach, w których często przebywają turyści, możesz być pewien, iż będą one opanowane właśnie przez ten język. Warto zatem, byś jeszcze przed wyjazdem zaopatrzył się w rozmówki polsko-francuskie oraz książki związane z poprawną wymową. Polecamy także zainstalować chociaż jedną z dostępnych na rynku bezpłatnych aplikacji na telefon komórkowy, które ułatwią Ci porozumiewanie się na wczasach. Wówczas musisz pamiętać, że większość z nich działa poprawnie wyłącznie przy stałym dostępie do internetu.

Do you speak English?

Obecnie język angielski dominuje w rozmowach między osobami pochodzącymi z różnych krajów. Zazwyczaj jest on także popularnym sposobem na komunikację w miejscowościach turystycznych. Mahdia to stosunkowo niewielki ośrodek, dlatego nie warto polegać wyłącznie na znajomości tego języka. Oczywiście, nie oznacza to, że gdy przyjedziesz do tego miasta, nikt nie będzie w stanie porozumieć się z Tobą po angielsku, ale wiedz, że takich osób może być w Mahdii mniej niż władających dobrze językiem francuskim. Z tego względu jak najbardziej zalecamy poznać jego podstawy jeszcze przed udaniem się na wymarzony wypoczynek.

Życzymy Ci samych sukcesów w porozumiewaniu się z mieszkańcami i turystami w Mahdii oraz spełnienia marzeń o wspaniałych, tunezyjskich wakacjach, które na długą pozostaną w Twojej pamięci.