First minute – czy to się opłaca?

wakacje first minute

Planowanie wakacji to jedna z przyjemniejszych czynności związanych z organizacją letniego wypoczynku. Wybieranie miejsca, które pragniemy odwiedzić, ustalanie z pozostałymi uczestnikami tego, co chcemy robić podczas urlopu i oglądanie kolorowych folderów, rozbudza wyobraźnię i chęć podróżowania. Trzeba też oczywiście zadbać o finanse i znaleźć ofertę mieszczącą się w granicach naszych możliwości, co czasem rozmija się z marzeniami. Dlatego dobrym sposobem jest dużo wcześniejsza rezerwacja wypatrzonych wczasów, bo może to obniżyć koszty całej imprezy nawet o ok. 30% wartości.

Dla kogo first minute?

Teoretycznie dla każdego, ale wiadomo, że tylko osoby, które są w stanie przewidzieć i zaplanować termin przyszłego urlopu mogą pokusić się o kupno wczasów kilka miesięcy wcześniej. Ci, którzy mają nieregularny i mało przewidywalny czas pracy z reguły najlepiej zrobią, czekając na okazje i rezerwując wycieczki niemal tuż przed rozpoczęciem imprezy, czyli w opcji last minute. Jeszcze całkiem niedawno była to jedna z najpopularniejszych form zakupu wczasów w atrakcyjnej cenie, jednak w ciągu ostatnich lat można zaobserwować coraz większe zainteresowanie ofertami first minute, które pozwalają na naprawdę duże oszczędności. Co więcej, powstanie w 2016 roku Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego zmniejszyło obawy klientów o swoje środki finansowe w razie niezrealizowania wycieczki, bądź innych kłopotów organizacyjnych.

First minute dla wymagających

wakacje first minute

Opcja first minute to gwarancja udanego wypoczynku dla osób, które lubią, aby na wakacjach wszystko odpowiadało ich oczekiwaniom i było zgodne z marzeniami. Trzeba pamiętać, że wcześniejsza rezerwacja wycieczki to nie tylko spore oszczędności, ale również możliwość wyboru oferty spośród ogromnego jeszcze wachlarza propozycji, którymi dysponują biura podróży. W przeciwieństwie do okazji typu last minute, gdy jesteśmy „skazani” na to, co nie zostało wcześniej sprzedane, first minute stanowi szansę na znalezienie prawdziwej perełki, czyli oferty, która będzie zawierała wszystkie atrakcje, o jakich marzymy.

Do wyboru, do koloru

Decydując się na wcześniejszy zakup wczasów, możemy wybrać nie tylko konkretne państwo, w którym chcemy spędzić wakacje, ale również hotel o odpowiadającym nam standardzie i korzystnym położeniu np. tuż przy plaży. Oferty first minute to najatrakcyjniejsze pokoje z pięknymi widokami na morze, gwarancja tego, że znajdziemy hotel z pożądanymi usługami m.in. animacji dla dzieci czy też dodatkowe bonusy w postaci atrakcyjnych wycieczek fakultatywnych fundowanych przez biuro podróży. Dzięki tym udogodnieniom unikniemy przypadkowości i nieprzyjemnych niespodzianek na urlopie, a wszystko to w cenie dużo korzystniejszej niż ta, która będzie obowiązywała w szczycie sezonu.

Spokój i pewność. Niektórzy obawiają się, że wcześniejsza rezerwacja urlopu może skutkować utratą wpłaconych pieniędzy np. w przypadku niespodziewanej choroby lub innego zdarzenia uniemożliwiającego wyjazd. Na wypadek takich komplikacji wystarczy wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, które nie jest zbyt dużym wydatkiem, a gwarantuje zwrot poniesionych nakładów w wysokości zależnej od towarzystwa ubezpieczeniowego i konkretnej umowy. Takie zabezpieczenie pozwala na spokojne planowanie urlopu i pełną radość z powodu nadchodzącego, wymarzonego wypoczynku.