Gorące lato, przyjemna zima – kiedy najlepiej jechać na Costa Barcelona?

najlepiej jechać na Costa Barcelona

Wybrzeże zjawiskowej Barcelony przyciąga turystów rozległymi, piaszczystymi plażami i bliskością największych atrakcji Hiszpanii. Zimą zdarzają się bardzo ciepłe dni, a latem słońce rzadko chowa się za chmurami. Kiedy najlepiej spędzić tam urlop i jak wykorzystać sprzyjającą pogodę?

Wakacje pod palmami

Najlepszą pogodę na błogi odpoczynek na plaży i kąpiele w Morzu Śródziemnym zastaniesz, odwiedzając Hiszpanię latem. Mniej więcej od połowy czerwca temperatura wody wzrasta do 20ºC, a wraz z upływem dni morze staje się coraz cieplejsze, podobnie jak temperatura powietrza. Słoneczna aura i upalne dni trwają aż do października, a zdecydowanie najbardziej sprzyjająca plażowaniu pogoda jest w lipcu oraz sierpniu. Dobre warunki panują także we wrześniu, ale w tym czasie częściej też pada. 

Wiosna w Barcelonie to magiczny czas, kiedy wszystko rozkwita i otacza odwiedzających bogactwem kwiatowych zapachów. W kwietniu czy maju warto odwiedzić słynny Ogród Botaniczny i zachwycający kolorami Park Guell zaprojektowany przez samego Antoniego Gaudiego, czyli jednego z najbardziej znanych architektów secesyjnych świata.

Hiszpanie uwielbiają zabawę i każdego miesiąca można trafić na ciekawe wydarzenia. W kwietniu cała Katalonia hucznie obchodzi Dzień Świętego Jerzego, swojego patrona. Ulice Barcelony zapełniają się w tym czasie stoiskami z czerwonymi różami, ponieważ to także hiszpańskie święto miłości.

W mieście wielkiej sztuki

Każda pora roku jest dobra na poznawanie wspaniałej historii i kultury regionu Katalonia. Najważniejsze zabytki znajdują się na świeżym powietrzu, w otoczeniu urokliwych, starych kamienic i nowoczesnych willi. Gęsta, miejska zabudowa zapewnia schronienie przed nadmiernym słońcem, a śródziemnomorski klimat umożliwia przyjemne spacery nawet w środku stycznia. Zimą temperatury rzadko spadają poniżej 0ºC i wciąż występuje wiele słonecznych dni. To doskonały moment na wycieczkę także ze względu na mniejszy ruch na ulicach, większy wybór miejsc noclegowych oraz niższe ceny w najpopularniejszych kurortach. 

Równie przyjemną porą na odkrywanie skarbów Costa Barcelona jest jesień, kiedy zatłoczone do tej pory uliczki pustoszeją, a w powietrzu czuć jeszcze atmosferę mijającego lata. Wieczorem temperatura wciąż jest bardzo przyjemna i warto wtedy przejść się po lokalnych knajpkach oraz promenadach, by obserwować niespieszne życie rodowitych mieszkańców. We wrześniu można też trafić na wyjątkową fjestę – La Merce. Pod koniec września przez miasto przechodzą kolorowe parady, organizuje się liczne koncerty, pokazy i konkursy w podziękowaniu za wspaniałe lato.

Barcelona tętni życiem przez całą dobę i nawet jeśli zdecydujesz się na urlop w środku zimy, możesz liczyć na ekscytujące przeżycia. Koniecznie spróbuj przysmaków lokalnej kuchni, która zawsze zachwyca feerią smaków, podejrzyj życie mieszkańców i oddaj się błogiej sjeście, tak charakterystycznej dla krajów południowej Europy.