Jak spędzić czas w Marsa Alam?

spędzić czas w Marsa Alam

Jeśli marzy Ci się spokojny urlop w promieniach egipskiego słońca, z dala od najbardziej zatłoczonych kurortów, wybór Marsa Alam będzie strzałem w dziesiątkę. To stosunkowo młode miasto, które powstało na bazie dawnej wioski rybackiej i jeszcze nie do końca zostało odkryte i rozreklamowane przez biura podróży. W dodatku dość daleko stąd do najpopularniejszych egipskich miejscowości, takich jak Kair czy Hurghada, dlatego wciąż jeszcze jest to miejsce stosunkowo mało zatłoczone, co dla wielu turystów stanowi niewątpliwą zaletę.

Świat koralowych raf

Marsa Alam to miejscowość często wybierana przez wielbicieli nurkowania. Tutejsze rafy koralowe uchodzą za jedne z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych w całym Egipcie. Najsłynniejsza rafa Elphinstone swoją niepowtarzalną urodą przyciąga nurków z całego świata. Inne znane miejsca to Dolphin Mouse, Marsa Abu Dabbab czy Abu Dabur Reef. Na miejscu panują doskonałe warunki do robienia przepięknych podwodnych zdjęć, na których nierzadko można uchwycić żółwie, barakudy czy płaszczki. Nie trzeba być doświadczonym nurkiem, aby móc podziwiać ten podwodny raj, gdyż w Marsa Alam są miejsca, gdzie wystarczy zaopatrzyć się w maskę z rurką i wpłynąć na rafę prosto z plaży!

Zmierz się z pustynią

Pobyt w Marsa Alam to doskonała okazja nie tylko do obcowania z morzem, ale również z rozległą i fascynującą pustynią otaczającą kurort. Warto doświadczyć niesamowitych wrażeń podczas ekscytującej przejażdżki quadami przez piaszczyste wydmy i niekończące się bezdroża. Większym wyzwaniem może okazać się wyprawa na grzbiecie konia, z którego można podziwiać niesamowite krajobrazy i poczuć się niemal jak prawdziwy mieszkaniec pustyni. Wycieczkę często kończy efektowny przejazd brzegiem morza, pozostawiając niezapomniane wspomnienia, prawie jak z bajki.

Niepowtarzalna przyroda w Wadi El Gemal

Okolice Marsa Alam umożliwiają turystom kontakt z przepiękną fauną i florą w pobliskim, największym egipskim parku narodowym Wadi El Gemal. Na region rozciągający się na przestrzeni wielu kilometrów wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego składają się dziewicze plaże, gaje palmowe, dzikie stada dromaderów, fantazyjne lasy namorzynowe, malownicze wyspy Qualaan oraz siedliska ptaków. Cudowne krajobrazy i unikatowa przyroda to atrakcja, dla której naprawdę warto opuścić luksusowy hotel i wyruszyć na spotkanie prawdziwej przygody.

Spokojne wakacje w środku raju Największą zaletą urlopu w Marsa Alam jest fakt, że jeszcze nie dociera tu tak dużo turystów jak w inne rejony Egiptu. To doskonały wybór dla osób chcących spędzić kilka cudownych dni w miejscu otoczonym niesamowitą, przepiękną przyrodą, nieskażoną jeszcze masową turystyką. Oczywiście każdy, kto zechce zobaczyć najbardziej znane zabytki kultury starożytnej, może skorzystać z organizowanych przez biura turystyczne wycieczek do Luksoru, Kairu czy Karnaku, jednak nie jest to bezwzględnie konieczne, gdyż sam kurort dostarcza wystarczająco dużo atrakcji. Marsa Alam to miejsce dla ludzi spragnionych kontaktu z egzotyczną, wspaniałą przyrodą, która zapada w pamięci na całe życie