Wypoczywaj na najładniejszych plażach w Burgas

Jedziesz na wczasy do Bułgarii? Wybór padł na kurort turystyczny położony na terenie obwodu Burgas? Zastanawiasz się, na jakiej plaży najlepiej wypoczywać? Gdzie jest najładniej, gdzie woda jest najczystsza, a piasek miły w dotyku? My rozwiejemy Twoje rozterki i pomożemy Ci w dokonaniu wyboru. Przedstawimy kilka plaż zarówno miejskich, jak i tych mniej odwiedzanych przez turystów, położonych na uboczach, kameralnych, dzikich i spokojnych. 

Wybierz idealną plażę dla siebie i Twojej rodziny

– Plaża w Słonecznym Brzegu –  to jedna z najpopularniejszych i największych plaż zarówno w obwodzie Burgas, jak i całej Bułgarii. Liczy ona około 10 kilometrów długości i od 30 do nawet 100 metrów szerokości. Niezwykle miękki i złocisty piasek mieniący się w bursztynowych promieniach słońca, sprawia, że spacery boso po plaży mogłyby nigdy się nie kończyć. Natomiast głęboki turkus wody Morza Czarnego zachęca do długich kąpieli i uprawiania sportów. Delikatne zejście do morza i liczne płycizny sprawiają, że Słoneczny Brzeg jest głównym miejscem odwiedzanym przez rodziny z dziećmi. Nie ma tu skał, kamieni z ostrymi krawędziami ani koralowców, więc dzieci mogą do woli biegać boso po mokrym piasku i kąpać się w wodzie. Opalając się leniwie na plaży, zobaczysz urzekający widok na monumentalne wzgórza pokryte szatą bujnej zieleni.

– Plaża Irakli – to plaża znajdująca się w obwodzie Burgas, oddalona o 12 km. od miejscowości Obzor. Zachwyca swoją dzikością i spokojem, w pobliżu znajdują się zielone wzgórza, bogate w egzotyczną roślinność. Złocisty piasek pięknie komponuje się z krystalicznym lazurem wody. Zejście do morza jest łagodne, dlatego jest to doskonała plaża dla rodzin z dziećmi. To idealne miejsce, dla wszystkich tych, którzy szukają ciszy i oderwania od skomercjalizowanego przemysłu turystycznego i miejskiego gwaru.

– Plaża Sinemorets – to malownicza plaża położona niedaleko urokliwej wioski Sinemorets (w obwodzie Burgas), usytuowana między klifami tuż przy ujściu rzeki Veleka. Znajdziesz tu liczne wydmy, a piaszczysta mierzeja otoczona z dwóch stron wodą stanowi doskonałą lokalizację na długie spacery i leniwe opalanie. W pobliżu plaży znajduje się dużo egzotycznej roślinności oraz malownicze wzgórza w porośnięte bujnymi drzewami. To, co wyróżnia tę plażę spośród innych miejsc (w szczególności miejskich plaż), to niezwykła cisza i atmosfera rajskiego spokoju połączona z dzikością natury. Świeża morska bryza, śpiew ptaków gniazdujących na pobliskich drzewach i wysokie stężenie jodu wprowadzą Cię w stan błogiego relaksu. To również doskonałe miejsce na wieczorny piknik we dwoje przy zachodzie słońca.

– Plaża miejska w Burgas – znajduje się w południowej części miasta Burgas, jest przestronna, szeroka, zadbana, charakteryzuje się ciemnym piaskiem, a to dzięki obecności magnetytu. Woda jest tu czysta, a łagodne zejście do morza pozbawione wszelkich skamieniałości i koralowców, sprawia, że jest to idealna plaża dla rodzin z małymi dziećmi i osób w średnim wieku. Jest doskonałym miejscem do nurkowania, snorkelingu, surfingu, windsurfingu oraz kitesurfingu. Region Burgas posiada najpiękniejsze plaże, znajdujące się na terenie całej Bułgarii. Urzekają zarówno malowniczymi widokami, czystością wody, jak i egzotyczną, bujną roślinnością. Ponadto infrastruktura turystyczna znajdująca się w pobliżu jest doskonale wyposażona i przystosowana, zarówno dla rodzi z dziećmi, jak i seniorów oraz młodych studentów i par narzeczonych. Po więcej informacji zapraszamy na coraltravel.pl