W krainie nieskończonego błękitu – czy warto spędzić weekend na Korfu?

wakacje w greckim korfu

Szybki, weekendowy wypad wiąże się z pewnymi ograniczeniami, które z łatwością można obejść, wybierając bajkowe Korfu. I nie chodzi tylko o krótki czas przelotu, ale przede wszystkim o moc atrakcji dostępnych jedna obok drugiej, a także niezwykły, odprężający klimat charakterystyczny dla perły Morza Jońskiego. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do krótkiego wypadu na Korfu, przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze walory wyspy.

Mistyczna atmosfera antycznej Kerkyry

Na ustach mieszkańców wciąż funkcjonuje starożytna nazwa wyspy, czyli Kerkyra. Według mitologii greckiej właśnie tak nazywała się piękna, rzeczna nimfa, którą na górzystą wyspę przywiódł zakochany w niej Posejdon. Tajemniczy klimat można wyczuć na każdym kroku – podziwiając zachwycające morskie krajobrazy i porośnięte zieloną roślinnością wzgórza, a także spacerując pomiędzy starymi ruinami świadczącymi o imponującej przeszłości tego zakątka świata.

Zwiedzanie miasta Korfu

Jeśli nastawiasz się na poznawanie kultury i historii regionu, zatrzymaj się w pobliżu najważniejszego ośrodka turystycznego wyspy, czyli miasta Korfu. Odkryjesz tam całe mnóstwo ważnych zabytków, takich jak stary, kamienny fort nad brzegiem morza, średniowieczny kościół św. Spirydiona czy zabudowania starego miasta w czarującym, grecko-włoskim stylu.

Po drugiej stronie wyspy, nieco na północny-zachód od jej stolicy, możesz podziwiać wyrastający tuż nad taflą morza zamek Angelokastro. Pod jego murami rozciąga się jedna z najpiękniejszych plaż Korfu, czyli Kastelli Beach otoczona jasnymi, stromymi skałami.

Jesteś zwolennikiem jeszcze bardziej aktywnych atrakcji? Pomyśl o wyprawie na najwyższy szczyt wyspy – Pantokrator. Widoki z góry są niezapomniane, a wspinaczka nie powinna sprawiać problemu nawet początkującym amatorom góskich podbojów.

Weekendowy relaks

Wbrew pozorom, w tak krótkim czasie można też porządnie wypocząć, zwłaszcza jeżeli zdecydujesz się na otoczenie niekończącego się, błękitnego morza, zielonych gajów i wszechobecnego zapachu kwiatów, połączonego ze świeżą, nadmorską bryzą. Korfu słynie z urokliwych plaż porozsiewanych po całej wyspie – Paleokastritsy z jej niezwykłymi grotami, które zwiedzać można na przykład łódką, malowniczej Lagos na północy czy piaszczystej Arkoudillas w pobliżu Kavos.

W okresie, gdy pogoda nie pozwala na kąpiele, możesz przespacerować się promenadą, przysiąść w jednej z regionalnych knajpek i poznawać aromatyczne, greckie przysmaki, podziwiając wspaniałe panoramy. Doskonałe owoce morza, świeże oliwki i zapierające dech w piersiach krajobrazy… Na takie przyjemności z pewnością możesz poświęcić nawet cały weekend! Dobra organizacja to podstawa, nie tylko w przypadku krótkiego, weekendowego wypadu. Jeżeli zależy Ci na oszczędności czasu oraz beztroskich chwilach pozbawionych jakichkolwiek zmartwień, poszukaj wycieczki all inclusive lub dobrego biura podróży, które zorganizuje dla Ciebie nocleg i zapewni dodatkowe, niezapomniane atrakcje.