Jak spędzić dwutygodniowe wczasy w Egipcie?

zwiedzanie egiptu

Egipt to kraj kryjący w sobie wiele niespodzianek, wypełniony po brzegi licznymi atrakcjami i wartymi zobaczenia obiektami. To idealne miejsce dla osób, które chcą spędzić wakacje na jednej z gorących, piaszczystych plaż w otoczeniu imponujących raf koralowych, a w międzyczasie zwiedzić starożytne zabytki. Jakie miejsca warto odwiedzić, będąc na dwutygodniowym urlopie w Egipcie?

Piramidy w Gizie

Egipt wielu osobom kojarzy się z niepowtarzalnymi budowlami, wywodzącymi się ze starożytności. Przykładem takich obiektów są słynne Piramidy w Gizie, położone na zachód od centrum Kairu. Budowle robią wrażenie ogromnym rozmiarem i fascynującymi wnętrzami, a szczególną uwagę przykuwa największa z piramid ‑ piramida Cheopsa, sięgająca aż 137 metrów wysokości. Kompleks piramid w Gizie to jedna z najpopularniejszych atrakcji w całym Egipcie, dlatego warto wpisać je w plan swojej wycieczki jako obowiązkowe miejsce do zwiedzenia.

Muzeum Egipskie w Kairze

Przebywając w pobliżu stolicy kraju, dobrze jest odwiedzić ponadto Muzeum Egipskie w Kairze, położone w majestatycznym budynku w samym centrum miasta. W środku znajduje się ogromna cześć egipskiej historii, kultury i sztuki zawartej w interesujących eksponatach w postaci unikalnych rzeźb, mumii i malowideł. W jednej z sal znajduje się znana na całym świecie maska Tutenchamona, pochodząca z XIV wieku p.n.e. Wizyta w muzeum okaże się niezwykle ciekawym doświadczeniem i doskonałym sposobem na spędzenie czasu wolnego w Egipcie.

Ekscytujące sporty wodne w Egipcie

Egipt nie składa się wyłącznie ze starożytnych zabytków i fascynujących muzealnych eksponatów. Wiele osób przyjeżdża tu, by poczuć trochę adrenaliny i spróbować swoich sił w sportach wodnych. Jedną z najpopularniejszych rozrywek związanych ze sportem w Egipcie jest nurkowanie, dlatego istnieje tu wiele szkół organizujących kursy zwiedzania podwodnego świata, a także mnóstwo wypożyczalni specjalistycznego sprzętu. Można je znaleźć między innymi w Hurghadze, Marsa Alam czy Kairze. Wyprawa w głąb krainy niepowtarzalnej rafy koralowej na długo zapadnie w pamięć każdemu turyście, a spotkanie z egzotyczną fauną i florą dostarczy cudownych emocji i doznań.

Niezapomniana przejażdżka quadem

Warunki i klimat panujące w Egipcie sprzyjają niezwykle popularnej wśród turystów atrakcji – przejażdżce quadami i gokartami przez pustynię. Taki rodzaj rozrywki z pewnością zrobi wrażenie na wielbicielach adrenaliny i poszukiwaczy ciekawych przygód. Przy okazji można podziwiać fantastyczne widoki i poczuć pustynny, surwiwalowy klimat. To także doskonała sposobność do zrobienia mnóstwa pamiątkowych zdjęć i wspaniały sposób na spędzenie wspólnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. W Egipcie istnieje wiele ofert dotyczących wycieczek quadami w towarzystwie wykwalifikowanych przewodników, którzy zapewniają turystom bezpieczeństwo i wspaniałą zabawę. Taka forma rozrywki z pewnością pozostawi po sobie mnóstwo pięknych wspomnień, a każdy kto jej doświadczy będzie chciał spróbować jej ponownie.