Jak spędzić wakacje w Hiszpanii poza sezonem?

Hiszpania – kraj górzysty ze zróżnicowanym klimatem. Na południu gorący i suchy, a na północy chłodny i deszczowy. Turyści kochają Hiszpanię za smakowitą kuchnię, zapierające dech w piersiach widoki oraz uśmiechniętych, zawsze zadowolonych mieszkańców.

Do jakiego miejsca w Hiszpanii najlepiej się wybrać?

Hiszpania składa się z Balearów obejmujących grupę wysp na Morzu Śródziemnym. Archipelag mieści słoneczne, okazałe wyspy, w których skład wchodzą m.in.: Minorka, Majorka, Ibiza i wiele innych.

Zarówno na kontynencie, jak i na wyspach znajdują się miejsca warte uwagi. Jednym z nich jest Barcelona – miasto położone w północno-wschodniej części kraju. Dysponuje wieloma zabytkami architektonicznymi oraz atrakcjami turystycznymi. Miasto słynie z pięknych, miejskich plaż i jednego z największych portów morskich w Europie.

Barcelona liczy 85 parków. Szczególnie wart uwagi jest Park Güell zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego. To najbardziej charakterystyczne miejsce Barcelony. Bajkowe rzeźby i kolorowe mozaiki umiejscowione wśród otaczającej roślinności, idealnie podkreślają urok miejsca. Niedaleko parku znajduje się Sagrada Família, którą rocznie odwiedza kilka milionów turystów. Wzniosła budowla w stylu secesyjnym stanowi symbol Barcelony. Wnętrze tego pięknego kościoła ma odzwierciedlać Jerozolimę.

Jedną z najcudowniejszych wysp Hiszpanii jest Majorka. Tutaj można podziwiać prawdziwą, śródziemnomorską gotycką architekturę. W stolicy wyspy – Palma de Mallorca – znajduje się Katedra La Seu mierząca 121 metrów długości. To najważniejszy kościół w mieście. Budowla wywiera ogromne wrażenie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, gdzie wisi zaprojektowany przez Gaudiego olbrzymi żyrandol.

Będąc na Majorce, warto wybrać się do Alcudii – miasteczka słynącego z najdłuższej plaży na wyspie, czystego morza i zabytkowego Starego Miasta. Starówka otoczona jest średniowiecznymi murami, której uroku dodają wąskie uliczki i XIII-wieczne budynki. Dwa razy w tygodniu w Alcudii odbywa się targ o tradycyjnym charakterze. Stragany obfitują w  produkty rzemieślnicze, żywnościowe oraz przemysłowe.

Kiedy jest najlepsza pogoda w Hiszpanii poza sezonem?

Zima w Hiszpanii nie należy do srogich i zimnych. Średnia temperatura powietrza wynosi około 11-12 stopni Celsjusza. Oznacza to, że to doskonały czas na zwiedzanie okolicznych zabytków. Do najcieplejszych rejonów zalicza się Malaga, Wyspy Kanaryjskie i Alicante. Tutaj zimą występuje wiele słonecznych i ciepłych dni. Natomiast kolorowa, ciepła wiosna rozpoczyna się już w marcu. Wielbiciele sportów wodnych już od kwietnia do końca października będą mogli kąpać się w morzu. Taką pogodę można wykorzystać na długich spacerach, aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu lub całodniowym zwiedzaniu.

Zalety wakacji w Hiszpanii poza sezonem Główny plusem wakacji poza sezonem stanowi pogoda. Nie jest już tak gorąco jak latem, można spacerować całe dnie bez obaw. Dodatkowym atut to to, że turystów jest o ponad połowę mniej. Zwiedzanie i podróżowanie jest o wiele bardziej komfortowe i  przyjemniejsze, dzięki czemu jakość takich wakacji wzrasta. To doskonały moment, by poznać hiszpańską kulturę, a także prawdziwą gościnność Hiszpanów. Kraj ten obfituje w wiele pięknych miejsc uwielbianych przez przyjezdnych.