Objazdowe wakacje w romantycznej Varnie

wakacje w varnie

Marzysz o wspaniałych zachodach słońca, które w tym samym czasie odbija się od lazurowego morza i złocistego piasku? A może chcesz przeżyć przygodę życia wraz z ukochaną osobą? Jeśli wybrałeś do tego piękną Varnę, zapewniamy – nie mogłeś trafić lepiej. To urokliwe miejsce zapewni Ci mnóstwo relaksu przy rozwijającej się naturalnie faunie i florze. Z pewnością zakochasz się w niesamowitej, różnorodnej przyrodzie oraz miasteczkach posiadających bardzo bogatą historię i swój niepowtarzalny klimat. Pomożemy Ci wybrać te miejsca, dzięki którym Twoje wymarzone wakacje staną się niezapomniane.

Varna jest przede wszystkim miejscem, które słynie na całym świecie z widoków zapierających dech w piersiach. Kilometry pięknych plaż, a wzdłuż nich rozciągający się klimatyczny Park Przyrodniczy ­– wszystko to sprawia, że wielu zakochanych wybiera tę okolicę na romantyczne spacery czy ważne okazje, np. oświadczyny. Bułgarskie plaże od lat są częstymi świadkami wielu ciekawych miłosnych historii, niepowtarzalnych rozmów, wyznań… Być może dlatego, że panujący tam klimat gwarantuje okoliczności w pełni sprzyjające spotkaniom we dwoje.

Nieopodal miejsc wypoczynku znajduje się bardzo duży rezerwat Kamienny Las. Znajdziesz w nim mnóstwo skupisk malowniczych i ciekawych skał. Jest to świetne miejsce na chwilę oddechu, oddania się dłuższej refleksji lub spokojny spacer. Jeśli interesujesz się kulturą i sztuką, to Kamienny Las z pewnością poszerzy Twoją wiedzę na ich temat. Dużą atrakcją dla przyjezdnych jest nie tylko sam rezerwat, ale również budynek Monastyru Aładż. Jego pomieszczenia zostały całkowicie wykute w skale.

Balchik sprzyjający relaksowi na łonie natury

Malownicza miejscowość Balchik leży u stóp samego morza. W dodatku jest otoczona wapiennymi skałami przeplatanymi bogatą i oryginalną roślinnością. Warto zajrzeć do letniej rezydencji dawnej królowej Rumunii, by móc podziwiać piękno tamtejszej architektury. W Balchiku znajduje się również ogromny, drugi co do wielkości w Europie, ogród botaniczny. Tylko tam odpoczniesz na łonie natury pośród 3000 gatunków różnych roślin. Na miejscu z pewnością znajdziesz okazy, które urzekną Cię swoją oryginalnością i pięknem.

Bułgarskie wioski pełne urokliwego folkloru

Na koniec objazdowej wycieczki warto zajrzeć do jednej z pobliskich, typowych bułgarskich wiosek. W ten sposób poznasz tamtejszą kulturę, tradycję czy zwyczaje. Te miejsca są zazwyczaj bardzo urokliwe, a ludzie, którzy w nich mieszkają, bardzo cenią sobie kontakt z turystami. Najlepiej jest wybrać się do wioski wieczorem, ponieważ wtedy będziesz mógł wziąć udział w tradycyjnych bułgarskich tańcach trwających jedynie przy muzyce granej na żywo. Być może rozgrzany wspaniałą atmosferą i świetną zabawą, odważysz się zatańczyć nestinari. Musisz jednak pamiętać, że jest to taniec wykonywany na mocno rozżarzonych węglach. Bądź ostrożny!

Życzymy Ci niezapomnianej, wspaniałej zabawy oraz spełnienia marzeń o wymarzonych bułgarskich wakacjach.