Odkrywanie słonecznej Bułgarii – 5 niesamowitych miejsc

Bułgaria większości z nas kojarzy się ze złocistym piaskiem oraz przejrzystym, ciepłym morzem. Ich uroki poznamy podczas urlopu na pięknym wybrzeżu, ale ten kraj oferuje też niesamowite atrakcje dla zwolenników poznawania ciekawych zabytków czy krajobrazów zapierających dech w piersiach. Każdy region zachwyca bogactwem urokliwych zakątków, serdecznością miejscowych mieszkańców oraz pyszną kuchnią. Zapraszamy do poznania 5 najciekawszych miejsc w Bułgarii.

Przylądek Kaliakra

Na początek zabieramy Was w podróż do jednego z najpiękniejszych tarasów widokowych basenu Morza Czarnego. Niewielki przylądek Kaliakra leży kilkadziesiąt kilometrów na północ od miasta Warna i przyciąga swoim niepowtarzalnym klimatem. Na krańcu skalistego cypla znajdują się ruiny kamiennej twierdzy oraz niewielki, prawosławny kościółek, a tutejszy morski pejzaż z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających podróżników.

Kamienny Las

Kolejną niesamowitą atrakcją w okolicy Warny jest rezerwat Pobiti Kamani. Na rozległym terenie można podziwiać tajemnicze formacje skalne, wyrastające wśród piaszczystych wydm. Ten niezwykły krajobraz stworzyła sama natura w wyniku różnych procesów geologicznych zachodzących na tym terenie przez tysiące lat. Najwyższe z kolumn osiągają wysokość 6 m, a wszystkie bez wyjątku tworzą mistyczny, fascynujący obrazek.

Miasto Nesebyr

To stare miasto często uznaje się za najpiękniejsze w całej Bułgarii. Jego urok doceniła kapituła UNESCO, wpisując na listę światowego dziedzictwa każdy jego zaułek. Nesebyr leży na niewielkim półwyspie w okolicy słynnego Słonecznego Brzegu, dlatego niemal z każdej strony otaczają go spokojne wody Morza Czarnego. W mieście można podziwiać między innymi dziesiątki kolorowych cerkwi, kamienną starówkę oraz malowniczą promenadę. 

Dolina Róż

Niewiele osób wie, że to właśnie w Bułgarii powstają najlepsze różane produkty, takie jak olejki eteryczne czy kosmetyki. Pachnące plantacje rozciągają się mniej więcej w połowie drogi między stolicą kraju, Sofią, a popularnym, nadmorskim kurortem, Burgas. Kaznałyk najlepiej odwiedzić w maju, kiedy odbywa się festiwal na cześć królowej kwiatów. Przez cały rok można podziwiać porośnięte zielenią wzgórza, próbować regionalnych przysmaków oraz podpatrywać proces zbioru róż i tworzenia z płatków cudownych produktów.

Złote Piaski

Na koniec warto wspomnieć o miejscu, które stwarza idealne warunki do wypoczynku oraz zabawy. Słynne Złote Piaski oraz cała okolica Warny mogą poszczycić się plażami o białym, miękkim piasku, a także dostępnością ciekawych atrakcji wodnych, takich jak wycieczki łódką czy kitesurfing. W okolicy znajduje się też klimatyczny klasztor prawosławny Aładża, który został wykuty w skale. Monastyr niegdyś stanowił schronienie średniowiecznych pustelników, a dziś można się tam wybrać na miłą wycieczkę z całą rodziną. Wycieczka do Bułgarii może okazać się niezapomnianą przygodą, jeśli tylko postanowimy pojechać za miasto lub wybrać się na spacer wśród zacisznych, kamiennych zaułków. Zachęcamy do poznawania jej uroków i połączenia zwiedzania z błogim relaksem.

Wszystkie te miejsca zobaczysz dzięki coraltravel.pl