Monastir – przegląd najładniejszych plaż

Jedziesz na wakacje do słonecznej Tunezji? Planujesz spędzić wymarzony urlop w Monastirze – wyjątkowym mieście portowym, pełnym epokowych zabytków oraz bajecznych plaż? Jeśli, tak, to zapewniamy Cię, że Monastir to raj dla zarówno dla pasjonatów kultury arabskiej, jak i dla plażowiczów.

Zachwyć się egzotyką pośród tunezyjskich plaż w Monastir Skanes

Monastir Skanes to malownicza miejscowość posiadająca rajskie plaże z wysokimi, zielonymi palmami, krystalicznie błękitną wodą i złotym piaskiem. W pobliżu plaż znajdują się nowoczesne centra sportowo-rekreacyjne i wypożyczalnie sprzętu wodnego, w których zaopatrzysz się w niezbędne wyposażenie.

Monastir Skanes jest doskonałym miejscem do żeglowania, windsurfingu, surfingu oraz nurkowania. W okolicy zobaczysz piękno podwodnego świata, cudowne koralowce, pośród których pływają barwne ławice ryb, znajdują się liczne gąbki, skamieniałości i rośnie zachwycająca wodna roślinność. To doskonałe miejsce na wakacje z dziećmi, ponieważ tuż przy plaży znajdują się baseny otoczone palmami, place zabaw, parki rozrywki, restauracje, kawiarnie i bary, a ceny są tu wyjątkowo niskie.

Port El Kantaoui i plaże urokliwe plaże miejskie w Monastirze

Wypoczywając w Monastirze, masz niemalże pewność, iż twój hotel będzie położony blisko jednej z miejskich plaż, które są doskonałym miejscem na rodzinne pobyty. Dużo drobnego, złotego piasku, czysta, ciepła woda, bujne palmy, liczne bary i puby zlokalizowane tuż przy samej plaży, to doskonałe warunki na błogi wypoczynek. Ponadto możesz  wziąć udział w rejsie statkiem z oszklonym dnem i podziwiać cuda natury ukryte w tajemniczym podwodnym świecie. Plaże rozciągające się od Monastiru do Soussy posiadają klimatyczne zatoczki. W nich możesz delektować się ciszą i dziką, egzotyczną przyrodą, nienaruszoną przez działalność człowieka. Warto tu również spróbować swoich sił w połowie ryb, a przy odrobinie szczęścia możesz popływać w morzu razem z delfinami.

Niedaleko Monastiru znajduje się portowa miejscowość o nazwie El Kantaoui. Tu na turystów czeka jasny, złocisty piasek, głęboki lazur Morza Śródziemnego, zawsze doskonała pogoda oraz  świetne warunki do uprawiania żeglarstwa i nurkowania. W porcie cumuje mnóstwo jachtów, statków i żaglówek, a drewniane pomosty zachęcają do wieczornych spacerów i podziwiania widoków przy zachodzie słońca. Plaża w El Kantaoui jest długa, szeroka i przestronna, znajdziesz to kawałek przestrzeni dla siebie, aby popalać się w ciszy z dala od tłumów turystów.

Wokół plaży znajduje się dużo parków i ogrodów z zielenią, drzew owocowych i egzotycznych krzewów. Dla na spragnionych napojów wyciskanych z egzotycznych owoców  i wyśmienitej arabskiej kawy czekają liczne tawerny i kawiarnie. Przy przystani znajdują się restauracje serwujące znakomite dania ze świeżych ryb i owoce morza. Wybierając plaże znajdujące się w Monastirze oraz w jego pobliżu i okolicznych miejscowościach, masz pewność, że Twoje wakacje będą niezwykłe. Plaże te bowiem, posiadają świetne warunki do wypoczynku, zarówno aktywnego, jak i leniwego opalania się na słońcu. To doskonałe lokalizacje na wspólne romantyczne wczasy w dwoje, dla rodzin z dziećmi oraz dla grup młodych ludzi.