Wakacje w słonecznej Bułgarii

miasta w Bułgarii

Bułgaria od lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu najchętniej odwiedzanych kurortów turystycznych w Europie. Dzieje się tak między innymi dzięki łagodnemu, słonecznemu klimatowi panującemu w kraju, pięknym i malowniczym plażom oraz szerokiemu wyborowi miejsc wartych odwiedzenia. Sprzyjające warunki atmosferyczne i liczne atrakcje to jednak nie jedyne powody, dla których każdego roku decyduje się tu przyjechać tak wiele osób. Większość z nich odwiedza Bułgarię podczas wakacji również ze względu na atrakcyjne ceny hoteli, żywności i pamiątek.  Jak wykorzystać czas wolny podczas dwutygodniowych wakacji w Bułgarii? Co warto tu zobaczyć, czego spróbować i gdzie się wybrać, aby urlop okazał się udany?

Najchętniej odwiedzane miejsca w Bułgarii

Jedną z głównych atrakcji w Bułgarii jest Słoneczny Brzeg – popularny kurort położony nad Morzem Czarnym, ponad 30 kilometrów na północ od Burgas. Słoneczny Brzeg to istny raj dla osób, które uwielbiają odpoczywać na piaszczystej plaży, popijając kolorowe drinki, i zażywać relaksujących kąpieli w ciepłych wodach morza. Na miejscu znajdują się setki hoteli i restauracji, dlatego zakwaterowanie w pobliżu kurortu nie stanowi żadnego problemu. Urlop spędzony w Słonecznym Brzegu pozwoli naładować akumulatory na wiele miesięcy, pozostawi po sobie wspaniałe wspomnienia i umożliwi zrobienie niepowtarzalnych, pamiątkowych fotografii. 

Bułgaria krajobraz

Turystom, którzy chcą aktywniej spędzić urlop, zwiedzając okoliczne zabytki, z pewnością spodoba się Rylski Monastyr, czyli klasztor z freskami i muzeum, który wyróżnia się przepychem oraz mnóstwem oryginalnych zdobień. Klasztor powstał w X wieku i został założony przez pustelnika, świętego Iwana Rylskiego około 4 kilometry od dzisiejszej lokalizacji. Jest to największy klasztor w całej Bułgarii, a jednocześnie jeden z najchętniej odwiedzanych ośrodków kulturalnych w całym kraju, dlatego warto wybrać się tutaj podczas wycieczki i podziwiać architekturę i sztukę. 

Idąc tropem bułgarskiej architektury, nie można ominąć ponadto Płowdiw – miejscowości znajdującej się w środkowej części kraju, która jest jednym z najstarszych miast w całej Bułgarii. Według archeologów była zamieszkana już przed I tysiącleciem p.n.e. Na miejscu można zobaczyć dawne zabytki, do których należy m.in. nadal czynny teatr rzymski. W mieście znajdują się także Galeria Złatju Bojadżijewa, Cerkiew Świętych Konstantyna i Heleny, Dom Bałabanowa, synagoga oraz wiele innych obiektów, które zrobią ogromne wrażenie nie tylko na miłośnikach historii.  Będąc w Bułgarii, zdecydowanie warto odwiedzić również pięknie ulokowany Nesebyr, czyli malownicze miasteczko położone nad Morzem Czarnym. Cudowne położenie oraz zapierające dech w piersiach widoki sprawiły, że Nesebyr został umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednymi z najchętniej odwiedzanych w mieście zabytków są zbudowane w stylu czarnomorskim, XVIII i XIX-wieczne rezydencje. Nesebyr to doskonałe miejsce osób, które uwielbiają zachwycające krajobrazy i doceniają piękno natury. Szeroki wybór hoteli w Bułgarii znajdziesz na coraltravel.pl