Niezapomniane wakacje w gronie rodzinnym w Monastirze

Tunezja Monastir

Monastir to zachwycająca miejscowość portowa położona w środkowej części wschodniego wybrzeża Tunezji. Jeszcze niedawno spokojna wioska rybacka, dziś – popularny kurort, który każdego roku odwiedza mnóstwo turystów z całego świata. Nic w tym dziwnego, ponieważ miasto poza bogatą i ciekawą historią zachęca do rozkoszowania się malowniczymi krajobrazami oraz czystymi, pięknymi plażami. Monastir to również doskonałe miejsce na wycieczkę w gronie rodziny, ponieważ czeka tu wiele atrakcji, także skierowanych do tych najmłodszych podróżników. Co warto zobaczyć, spędzając urlop w Monastirze i w jaki sposób wspólnie z rodziną wykorzystać ten magiczny, wakacyjny czas?

Monastir – najciekawsze miejsca i atrakcje

Przebywając w Monastirze, warto zabrać rodzinę na wspólne zwiedzanie medyny, czyli części starego miasta z wąskimi uliczkami i sklepikami, gdzie można kupić pamiątki. W pobliżu znajduje się Meczet Habiby Burgiby oraz Muzeum Ruchu Narodowego, które można odwiedzić, zgłębiając architekturę i historię Tunezji. Nie warto opuszczać starego miasta bez wizyty w jednym z najważniejszych zabytków całego kraju, czyli islamskiego klasztoru o nazwie Ribat. Kompleks budynków składający się między innymi z dziedzińców, bram, sal modlitewnych, wież strażniczych i cel mnichów sięga aż średniowiecza, a po wejściu na najwyższe wieże można ujrzeć niepowtarzalny widok na miasto.

Rodziny pragnące zaznać trochę relaksu, zażywając morskich i słonecznych kąpieli, powinny wybrać się na jedną z malowniczych plaż Monastiru. Łagodny, śródziemnomorski klimat sprzyja turystom, a pogoda dopisuje tutaj właściwie przez cały rok. Plaże w Monastirze cechują się drobnym i czystym piaskiem, a także dostępem do ciepłych oraz przejrzystych wód Morza Śródziemnego, gdzie poza tradycyjną kąpielą można skorzystać z wielu atrakcji w postaci sportów wodnych. Największą popularnością cieszy się tutaj nurkowanie pośród niepowtarzalnej fauny i flory, podczas którego można natknąć się na ciekawe gatunki organizmów wodnych. Taka forma rozrywki z pewnością pozostawi po sobie wspaniałe wspomnienia w pamięci wszystkich członków rodziny.

Jeżeli mowa o sportach, Monastir słynie również z pól golfowych oraz ośrodków świadczących usługi nauki gry w golfa. Takie dwa najbardziej znane punkty w Monastirze to  Flamingo Golf Course oraz Palm Links Golf Course. W domach klubowych ośrodków znajdują się ponadto sklepy ze specjalistycznym sprzętem oraz bary i restauracje, w których można spróbować tunezyjskich potraw. Pola golfowe to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek i zdobycie nowych doświadczeń, a taki rodzaj spędzenia wolnego czasu przypadnie do gustu zwłaszcza najmłodszym.

Na rodzinne zakupy w Monastirze warto wybrać się do Folla shopping center, czyli lokalnego centrum handlowego. Można tu kupić wspaniałe pamiątki, takie jak biżuteria, ubrania, galanteria czy aromatyczne przyprawy. Należy pamiętać, że ceny produktów w Folla shopping center są z góry ustalone, w związku z czym nie warto targować się ze sprzedawcami.