Dwutygodniowy pobyt w słonecznej Grecji

Pobyt w Grecji

Grecja to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc na całym globie. Starożytna architektura przedstawiająca historię i życie Greków, malownicze wyspy z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami, piaszczyste plaże wypełnione gorącym piaskiem oraz rozpieszczająca podniebienie kuchnia grecka to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić ten cudowny kraj. Jak zaplanować sobie dwutygodniowe wakacje w Grecji tak, by poznać jej uroki i maksymalnie wykorzystać ten wyjątkowy czas? Co warto zobaczyć i w jakie miejsca należy zdecydowanie się wybrać, by poczuć niepowtarzalny grecki klimat i zapoznać się z historią, tradycją i sztuką greków?

Najpiękniejsze miejsca w Grecji

Najpiękniejsze miejsca w Grecji

Najbardziej obleganym przez turystów miejscem w całej Grecji jest stolica kraju – Ateny, która jest uważana za kolebkę naszej cywilizacji oraz jedno z najbardziej istotnych miast w całej historii ludzkości. Do miejsc wartych zobaczenia podczas pobytu w Atenach zalicza się przede wszystkim Akropol, do którego należą między innymi świątynie Partenon i Erechtejon, budowla wejściowa Propyleje, a także Świątynia Ateny Nike czy Świątynia Zeusa Polieusa. Przebywając w stolicy, warto również odwiedzić Muzeum Sztuki Bizantyjskiej, Narodowe Muzeum Archeologiczne, Wzgórze Lycabetus czy Ogród Narodowy. Ateny są wypełnione po brzegi imponującymi zabytkami, dlatego zobaczenie każdego z nich jest właściwie niemożliwe. Warto jednak obejrzeć te najważniejsze, by zgłębić swoją wiedzę na temat historii i sztuki greckiej.

Turyści, którzy podczas urlopu pragną odpocząć, wylegując się na piaszczystej plaży wśród imponujących widoków i przejrzystego morza, powinni wybrać się na jedną z greckich wysp. Jedną z nich jest Elafonisos z cudowną plażą Simos, znaną z błękitnej wody oraz białego drobnego piasku. Po jednej stronie wyspy ulokowany jest znany camping, do którego można się dostać wyłącznie samochodem. Warto ponadto odwiedzić Rodos, gdzie znajduje się Zatoka Świętego Pawła w mieście Lindos. Każdego roku mnóstwo turystów przyjeżdża tu, by podziwiać niepowtarzalne formy skalne i zaczerpnąć relaksujących kąpieli w szmaragdowych wodach Morza Egejskiego. Najpopularniejszą wyspą w całej Europie jest jednak Zakynthos. Znajdująca się na niej plaża Navagio jest uważana za jedną z najpiękniejszych w całej Grecji. To niezwykłe miejsce słynie przede wszystkim ze strzelistych wapiennych klifów oraz czystego, jasnego piasku z zatopionym częściowo wrakiem statku. 

Jednym z najbardziej zachwycających miejsc w całej Grecji są słynne Meteory, czyli zespół kilkunastu prawosławnych klasztorów usytuowanych na skalnych formacjach z piaskowca i zlepieńca w górskiej dolinie na północ od Kalambaki. Skały te osiągają wysokość aż do 540 m n.p.m., a znajdujące się na nich budynki wyglądają absolutnie imponująco zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Meteory uważane są za najpiękniejszą atrakcję na całym świecie, dlatego nie sposób wyobrazić sobie wycieczki do Grecji bez zwiedzenia właśnie tego obiektu.