Mahdia doskonałym miejscem na rodzinny urlop

Urlop w Mahdi

Każda rodzina marzy o wspólnie spędzonych wakacjach z dala od codziennych problemów i obowiązków. Wybierając się na wakacje z dziećmi, dobrze jest zadbać o to, aby punkt docelowy podróży był dla nich interesujący oraz bogaty w ciekawe atrakcje. Idealne miejsce na spokojny wypoczynek w rodzinnym gronie bez wątpienia stanowi Mahdia, niewielka miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Śródziemnym w północno-wschodniej Tunezji. Dlaczego to właśnie tu warto zabrać swoich najbliższych i jakie niespodzianki czekają na turystów na miejscu?

Co warto zobaczyć w Mahdii? 

Mahdia to znakomite miejsce dla osób, które podczas wakacji chcą zrelaksować się i odpocząć w ciszy i spokoju. Jest to bowiem niezbyt tłoczne miasteczko, gdzie można zwiedzać okolicę bez obaw o napotkanie tłumów turystów. Mahdia słynie przede wszystkim z malowniczych plaż ze złotym, drobnym piaskiem oraz turkusowymi wodami morza. Zarówno słoneczne, jak i wodne kąpiele okażą się doskonałą atrakcją dla rodziców i dzieci, pozwalając im spędzić czas w beztroski sposób. Mahdia uważana jest za miejsce, w którym znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż w całej Tunezji.

Mahdia wakacje

Wakacje nie powinny jednak ograniczać się do biernego odpoczynku. Osoby chcące zapoznać się z historią Mahdii powinny wstąpić do Muzeum Miejskiego, w którym można zobaczyć między innymi niesamowite kolekcje tradycyjnej biżuterii i ubrań. Wycieczka do muzeum będzie dla najmłodszych ciekawym doświadczeniem i znacznie poszerzy ich wiedzę z zakresu historii i sztuki Tunezji.

Nie warto również opuszczać miasta bez zwiedzenia starego miasta. Podczas wyprawy wąskimi uliczkami mediny można odwiedzić liczne sklepiki z tunezyjskimi pamiątkami w postaci dywanów, róż pustyni czy pluszowych wielbłądów, niezwykle popularnych wśród turystów. Lokalne bary przyciągają gości pysznymi, tradycyjnymi potrawami z dodatkiem kaszy kuskus, owoców morza i świeżych ryb. Przechadzka ulicami starego miasta to z kolei idealna okazja do poznania architektury Mahdii i odwiedzenia starego portu rybackiego. 

Ogromną stratą byłoby przebywanie w Mahdii i nie spróbowanie swoich sił w nurkowaniu w Subway Diving Centre. Centrum oferuje wspaniałe atrakcje zarówno dla osób początkujących, jak i prawdziwych weteranów nurkowania. Podczas tego niesamowitego doświadczenia można zobaczyć wiele gatunków różnorodnej fauny i flory, między innymi ośmiornice, kałamarnice czy mnóstwo egzotycznych odmian ryb. O bezpieczeństwo i dobre samopoczucie turystów dba przyjazny i profesjonalny personel składający się z instruktorów, którzy posiadają wysokie kwalifikacje w dziedzinie nauki nurkowania. Wizyta w Subway Diving Centre to wspaniała przygoda i niepowtarzalne doświadczenie dla całej rodziny!

Jak pokazują powyższe przykłady, Mahdia jest idealnym punktem i doskonale sprawdzi się podczas rodzinnego wypadu za granicę. Szeroki wybór atrakcji i ciekawych budynków wartych odwiedzenia sprawi, że pobyt w Mahdii w gronie najbliższych pozostawi po sobie mnóstwo miłych wspomnień na długie lata.