Rodzinne wakacje w Hammamet

Hammamet wakacje

Rozgrzewające słońce, piaszczyste plaże i krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego to idealne warunki na wspaniałe rodzinne wakacje. Nic więc dziwnego, że wiele osób wspólnie ze swoimi najbliższymi decyduje się odwiedzić Hammamet – miasto położone na południowym wschodzie półwyspu Al-Watan al-Kibli w Tunezji. Na rodziny z dziećmi czeka tu wiele niespodzianek, atrakcji i zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. 

Główne atrakcje miasta Hammamet

Hammamet atrakcje

Hammamet słynie głównie z zapierających dech w piersiach krajobrazów, dlatego pierwszym miejscem, w które powinien wybrać się tu każdy turysta jest Kasbah – XIII-wieczny fort z cudownym widokiem na ocean. Na miejscu znajduje się również muzeum z eksponatami historycznymi, gdzie warto zabrać najmłodszych, łącząc wspaniałą zabawę z edukacją. 

Jeśli mowa o dzieciach, wielu cudownych wrażeń dostarczy im wizyta w parku rozrywki Carthageland Hammamet, wzorowanym na starożytnej Kartaginie. Do atrakcji, z których warto tu skorzystać należą między innymi: wodny plac zabaw, karuzele, gokarty elektryczne, wyprawa pontonami po rwącej rzece czy wodne zjeżdżanie łodziami. Wybór jest naprawdę imponujący, dlatego każdy z pewnością znajdzie w Carthageland Hammamet coś dla siebie, a udział w atrakcjach będzie wspaniałą przygodą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych uczestników wycieczki(warto sprawdzić ofertę coraltravel.pl).

Przebywając w Hammamet, nie można ominąć pięknej Mediny pełnej białych domków, uroczych, wąskich uliczek oraz ozdobnych portali. Podczas wycieczki warto wstąpić do lokalnych sklepików z pamiątkami, można również wybrać się do jednej z klimatycznych kawiarni lub barów. Medina w Hammamet to idealne miejsce na spokojny spacer w miłej i rodzinnej atmosferze, z dala od hotelowego zgiełku. 

Wszystkie osoby, które interesują się historią z pewnością zachwyci Pupput, czyli rzymskie stanowisko archeologiczne. Niemal dwuhektarowy obszar wykopalisk znajdujący się w południowo-zachodniej części miasta z kolumnami i budowlami, które zachowały się aż do dziś to jedna z najpopularniejszych atrakcji w całym Hammamet. Zwiedzając teren, można trafić na pozostałości domów, łaźni oraz grobów, a także ruiny głównych murów. Do zachowanych budowli można tutaj zaliczyć dom z wirydarzem, czarno-białe triclinium, dom z perystylem, pozostałości akweduktu, cystern na wodę i łaźni, od których pochodzi nazwa miasta – Hammamet.

Tradycyjna kuchnia tunezyjska w Hammamet

Hammamet to miasto, którego nie można opuścić bez spróbowania lokalnych przysmaków, ponieważ restauracje cieszą się tutaj ogromnym powodzeniem wśród turystów. Harissa, odżdża, kuskus z dodatkiem owoców morza czy brik to tylko niektóre z tradycyjnych tunezyjskich potraw serwowanych w tutejszych knajpach. Na miejscu warto także skosztować herbaty miętowej z orzeszkami piniowymi, a w przypadku osób dorosłych – białego wina z nutą cytryny lub aromatycznego likieru daktylowego. Rodzinny obiad w jednej z tunezyjskich restauracji to doskonała okazja do rozmowy i spędzenia wspólnie miłego czasu.