Niepowtarzalna miejscowość Marsa Alam – destynacja dla rodziny

Mars Alam rodzinne wakacje

Wspólne wakacje zagraniczne to marzenie mnóstwa rodzin, ale także okoliczność sprzyjająca zdobyciu wielu nowych doświadczeń. Wybierając się na rodzinne wakacje z dziećmi, warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu, sięgając między innymi po atrakcyjne, a jednocześnie bezpieczne miejsce docelowe podróży. Jednym z najczęściej wybieranych przez turystów krajów jest Egipt, w którym znajduje się Marsa Alam – miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Czerwonym. Dlaczego to właśnie tutaj decyduje się przyjechać tak wiele rodzin i jakie atrakcje czekają na miejscu?

Uroki Marsa Alam

Marsa Alam to typowo turystyczny kurort położony w południowo-wschodniej części Egiptu, który słynie głównie z imponujących terenów pustynnych, barwnych raf koralowych oraz atrakcyjnych hoteli. Ze względu na krystalicznie czystą wodę i niecodzienne okazy natury jest to idealne miejsce do wspólnego, rodzinnego nurkowania. Podwodny świat pełen niepowtarzalnej fauny i flory można zobaczyć między innymi w Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, na rafie Elphistone oraz Dolphin Mouse. Taka forma spędzania wolnego czasu podczas wakacji z pewnością zachwyci wszystkich najmłodszych, pozostawiając po sobie mnóstwo fantastycznych wspomnień. 

rafy koralowe Marsa Alam

Wspaniałe rafy koralowe to jednak nie jedyna atrakcja znajdująca się w Marsa Alam. Warto zwrócić uwagę również na miejscowość turystyczną Port Ghalib z luksusowym portem jachtowym, słynącą głównie ze wspaniałych okoliczności do uprawiania sportów wodnych. W Port Ghalib można także wybrać się na zakupy do jednego z licznych sklepów oraz skosztować lokalnych przysmaków w klimatycznych restauracjach. 

Wielu turystów nie wyobraża sobie opuszczenia Marsa Alam bez zobaczenia jednego z najbardziej imponujących cudów natury na całym świecie – jeziora Al Nayzak, powstałego w wyniku uderzenia meteorytu w ziemię. Ten zapierający dech w piersiach obiekt to doskonałe miejsce na wycieczkę w gronie najbliższych, robiące ogromne wrażenie zarówno na dzieciach, jak i dorosłych.

Miłośnikom niezapomnianych przygód i adrenaliny z pewnością spodoba się przejażdżka quadami przygotowana przez jeden z ośrodków organizujących pustynne safari. Podczas wycieczki można zrobić pamiątkowe fotografie malowniczych krajobrazów, a także odwiedzić wioskę beduińską. Warto zaznaczyć, że atrakcje tego typu przeznaczone są dla młodzieży od 16. roku życia, dlatego nie należy na taką wyprawę zabierać małych dzieci. Przejażdżka quadem to jedna z najpopularniejszych atrakcji dostępnych w okolicy Marsa Alam.

Dlaczego warto zabrać tu rodzinę?

Jak pokazują powyższe przykłady, Marsa Alam to miasto pełne niesamowitych atrakcji i licznych niespodzianek. Już podczas kilkudniowej wycieczki można tu zobaczyć wiele cudownych miejsc i pokazać swoim bliskim obiekty, z którymi nie spotkają się na co dzień. Ogromnym plusem podróży do Marsa Alam jest fakt, że oprócz wypoczynku można tu aktywnie spędzić czas na uprawianiu wielu sportów i nurkowaniu wśród niepowtarzalnej rafy koralowej.