Niezapomniane wakacje rodzinne w Hurghandzie

Hurghanda wakacje

Zagraniczne wakacje to doskonała okazja do relaksu i „naładowania akumulatorów” na kilka kolejnych miesięcy. Wycieczka w towarzystwie rodziny to także niepowtarzalny czas, który pozwala na zacieśnienie relacji z najbliższymi oraz budowanie wspólnych, wyjątkowych wspomnień. Warunkiem udanych i niezapomnianych wczasów jest jednak wybór odpowiedniego miejsca, które przywita turystów znakomitą atmosferą, wspaniałą pogodą i licznymi atrakcjami. Niezwykle popularnym celem wycieczek wśród zwiedzających jest Hurghada – malownicze miasto znajdujące się w Egipcie, położone na wybrzeżu Morza Czerwonego. Co sprawia, że ośrodek administracyjny Hurghada odwiedzają rocznie dziesiątki milionów turystów z całego świata i dlaczego warto wybrać się tam wspólnie z rodziną?

Uroki zjawiskowej Hurghandy

Hurghada to miejsce, w którym doskonale odnajdą się wielbiciele słońca, plaży i wysokiej temperatury – fantastyczne warunki pogodowe panują tu bowiem przez cały rok. To piękne i tętniące życiem miasto stanowi swoiste połączenie historii i tradycji z ciepłymi wodami Morza Czerwonego oraz gorącym piaskiem licznych plaż. 

Do najczęściej odwiedzanych w Hurghadze zabytków należy meczet Mosque El Mina Masjid, którego cudowna architektura na zewnątrz i wewnątrz budynku robi ogromne wrażenie. Przestronny plac przed meczetem jest w stanie pomieścić bardzo wielu wiernych, co jest widoczne zwłaszcza podczas ramadanu. Warto zabrać tu członków swojej rodziny, by móc przybliżyć im kulturę Egiptu oraz dominującą w kraju religię – Islam.

Hurghanda atrakcje

Równie popularną atrakcją turystyczną w Hurghadzie jest Hurghada Grand Aquarium, czyli akwarium morskie i słodkowodne z ZOO, restauracją i wystawą dotyczącą życia Beduinów. Wizyta w akwarium z pewnością zachwyci zwłaszcza najmłodszych, którzy będą mogli poznać różnorodną faunę i florę, a także na własne oczy zobaczyć życie morskie wielu gatunków rekinów, żółwi i innych organizmów zamieszkujących Morze Czerwone. Hurghada Grand Aquarium to doskonały obiekt na udaną, rodzinną wycieczkę.

Będąc w Hurgradzie z rodziną, nie można także przejść obojętnie obok parku edukacyjnego Mini Egypt Park z miniaturowymi modelami najpopularniejszych atrakcji w całym Egipcie. Wycieczka do tego niezwykłego, znajdującego się na świeżym powietrzu obiektu dostarczy dzieciom mnóstwo edukacyjnych doświadczeń połączonych ze wspaniałą zabawą. Prezentacja dzieł architektonicznych w formie wystawy będzie także doskonałą atrakcją dla dorosłych turystów, którzy chcą zapoznać się ze starożytnymi budowlami Egiptu.

Wyśmienita kuchnia egipska

Hurghada to nie tylko mnóstwo ciekawych zabytków i atrakcji, ale również doskonałe jedzenie, którego główne składniki to warzywa, owoce i ryż uprawiane w dolinie Nilu. Egipcjanie uwielbiają również jagnięcinę, wołowinę, owoce morza, które stanowią nieodłączny składnik wielu dań. Restauracje serwujące wyśmienite, tradycyjne egipskie potrawy, takie jak Kofta, Shoarma czy Tabbula można tu znaleźć właściwie na każdym kroku.