Romantyczny urlop pod afrykańskim niebem

Egipt piramidy wakacje

Romantyczny wyjazd we dwoje to marzenie niejednej pary. Dziś jest całkiem realny i dostępny dla większości. Dodatkowo nie musimy się ograniczać do najbliższych miejscowości, ale możemy zaszaleć i pojechać z ukochaną osobą nawet na inny kontynent. Egipt ‑ kiedyś mało dla kogo dostępny ‑ dziś stał się jedną z największych atrakcji turystycznych, na którą niemal każdy może sobie pozwolić.

Słońce, słońce, słońce…

Do tego afrykańskiego państwa najczęściej jeździmy właśnie po słońce. Jego nieustający niedobór w naszym kraju doskwiera nam przez większą część roku, dlatego tak chętnie wybieramy się do Egiptu, którego mieszkańcy nie mogą narzekać na brak pięknej pogody. Jak wiadomo promienie słońca gwarantują nie tylko niezbędną dawkę witaminy D i ładną opaleniznę, ale również dobry nastrój, dlatego planując romantyczne wakacje, warto pomyśleć właśnie o Egipcie, gdzie można się wybrać niezależnie od pory roku.

Bajeczne plaże, kolorowe rafy

Egipt to raj dla nurków, ale nie tylko profesjonaliści mogą doświadczyć cudów podwodnego świata, gdyż właściwie każdy turysta może skorzystać z przyhotelowych szkółek nurkowania i na własne oczy zobaczyć niesamowite rafy koralowe i ławice tęczowych rybek. Wspólna podwodna przygoda może okazać się niezapomnianym przeżyciem udokumentowanym na atrakcyjnych zdjęciach, które będą przypominały o egzotycznej wycieczce.

Komfortowe warunki w korzystnej cenie

Egipt może się poszczycić doskonałą bazą hotelową. Wiele z ośrodków znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży, a dodatkowo dysponuje nowoczesnymi i urozmaiconymi parkami wodnymi z mnóstwem atrakcji. Oferta hotelowa często oprócz wspomnianego nurkowania obejmuje możliwość skorzystania z lekcji surfingu, wakesurfingu i wielu innych ciekawych dyscyplin sportowych. W wolnym czasie można zatem wspólnie poszaleć na falach, a potem bez wyrzutów sumienia oddać się przyjemnościom w hotelowej restauracji. Wakacje w Egipcie to wypoczynek na 100%, gdyż hotel dba o to, aby zapewnić turystom maksimum atrakcji, na które składa się wyżywienie w opcji all inclusive, salony masażu, zabiegi SPA i szeroka oferta sportów wodnych. W takich warunkach nietrudno o stworzenie romantycznej atmosfery i zorganizowanie sobie wymarzonych wakacji z bliską osobą.

Nie tylko morze i plaża

Atrakcje w Egipcie

Nie należy zapominać, że Egipt poza wymarzonymi warunkami klimatycznymi ma do zaoferowania znacznie więcej. Jeśli już znudzimy się beztroskim wylegiwaniem się na plaży i korzystaniem z uroków komfortowego hotelu, warto wybrać się na wycieczkę do jednego z żelaznych punktów na egipskiej mapie turystycznej. Może to być Luksor, Dolina Królów i Królowych, Kair, Giza ze słynnymi piramidami i wiele innych miejsc będących świadkami historii oraz osiągnięć kultury starożytnej.

Egipt dla zakochanych

Egipt to idealne miejsce dla zakochanych par. Decydując się na tygodniową wycieczkę, można przez kilka dni poczuć się jak w bajce i zapomnieć o codzienności. Kąpiele w ciepłym morzu, piękne plaże, komfortowe hotele i atrakcyjne wycieczki zapewnią maksymalny wypoczynek i podniosą temperaturę każdego związku.