Morza Czarnego czar, czyli romantyczne wakacje w Bułgarii

romantyczne atrakcje w Bułgarii

Bułgaria to kraj, do którego Polacy jeździli nawet w najcięższych czasach, choć wtedy najczęściej podróż odbywała się pociągiem, autokarem lub własnym samochodem. Obecnie wybrzeże Morza Czarnego znów stało się niesamowicie popularne, ale teraz bardzo szybko można się tam dostać samolotem i skorzystać z atrakcyjnych ofert biur podróży organizujących wczasy charakteryzujące się korzystną ceną i gwarantowaną pogodą.

Blisko, ale egzotycznie

Aby spędzić ciekawy i egzotyczny urlop, wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Odrobiny egzotyki doświadczymy też w stosunkowo blisko położonej Bułgarii, która pomimo niedużej odległości oferuje szeroki wachlarz atrakcji niedostępnych w naszym kraju. Tym, co najbardziej przyciąga turystów jest niewątpliwie ciepłe Morze Czarne oraz kilometry złocistych plaż i słoneczna pogoda, utrzymująca się w ciągu letnich miesięcy. Wspaniałe warunki klimatyczne i przyroda w zasadzie już są gwarancją udanego urlopu, jednak ten ciekawy kraj oferuje wczasowiczom znacznie więcej i często zaskakuje swoją kulturą oraz zabytkami. Dzięki tym wszystkim atutom romantyczny urlop w Bułgarii to doskonały pomysł, by sprawić niespodziankę bliskiej osobie oraz zdecydować się na wypoczynek wśród pięknych krajobrazów i przyjaznych ludzi.

Raj dla turystów

Bułgaria doskonale wykorzystuje swoją popularność i nieustająco się rozwija. Oprócz najbardziej znanych kurortów takich jak Złote Piaski i Słoneczny Brzeg coraz więcej turystów przyjeżdża także do Warny, Burgas, Albeny, Primorska czy Obzoru. Jest tu wszystko, czego można oczekiwać od turystycznego kurortu ‑ bardzo dobrze wyposażone kompleksy hotelowe z bogatym zapleczem sportowym, parki wodne, kluby taneczne, restauracje, kawiarnie oraz bogata oferta lokalnych wycieczek, dzięki którym można zobaczyć, co skrywa Bułgaria poza typowymi atrakcjami dla wczasowiczów. Warto dodać, że wszystko to jest w bardzo atrakcyjnych cenach, które czynią ten kraj jednym z najtańszych dla polskiego turysty.

Romantyczne spacery zabytkowymi uliczkami

łódka nad morzem czarnym

Będąc w Bułgarii, warto czasami zrezygnować z plażowania i wybrać się w miejsca, gdzie czas jakby się zatrzymał, a na każdym kroku widać ślady historii. Miastem, które chyba najbardziej przyciąga turystów, jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO Nesebyr obfitujący w zabytki z różnych epok, szczególnie starożytności. To prawdziwa perła architektoniczna rejonu Morza Czarnego o niepowtarzalnym klimacie i charakterystycznej dwukondygnacyjnej zabudowie. Spacer urokliwymi, brukowanymi uliczkami na pewno dostarczy niesamowitych wrażeń, które podkreśli kolacja w jednej z wielu lokalnych restauracji.

Komfort bułgarskich hoteli

Aby romantyczne wakacje rzeczywiście takie były, ważne jest również zakwaterowanie i warunki z tym związane. W Bułgarii bez problemu uda się znaleźć luksusowy hotel z opcją all inclusive, dzięki czemu poza planowaniem wymarzonego odpoczynku nie trzeba się już niczym zajmować, tylko chłonąć miejscowe atrakcje. Po powrocie do domu, na pewno będzie co wspominać!