Marzenia o romantycznym urlopie? Wybierz Hiszpanię

urlop w Hiszpanii

Urlop to zazwyczaj długo wyczekiwane dwa tygodnie, po których spodziewamy się niezapomnianych wrażeń rekompensujących miesiące pracy i codziennych obowiązków. Wiele osób chce w tym czasie spełnić swoje marzenia i wyjechać z bliskimi na romantyczne i niepowtarzalne wakacje, które pozostaną w pamięci na długo. Wobec bardzo bogatej oferty biur podróży niełatwo zdecydować się na konkretne miejsce, ponieważ wszystkie propozycje prezentowane w kolorowych folderach wydają się atrakcyjne. Jednak jeden z kierunków podróży od kilku lat cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród turystów i dzieje się tak nie bez powodu. Krajem, który na pewno dostarczy wielu emocji i pobudzi zmysły, jest Hiszpania.

Dlaczego Hiszpania?

Trudno o państwo, gdzie klimat, przyroda, kultura i jedzenie tworzą tak wspaniałe warunki do spędzenia urlopu, jak ma to miejsce w Hiszpanii. Turysta, który zawita do tego gościnnego i fascynującego kraju znajdzie w nim wszystko, co decyduje o udanych wakacjach. Wielbiciele słońca i gorących plaż na pewno zachwycą się nieograniczonymi możliwościami wypoczynku na malowniczych morskich wybrzeżach, a koneserzy przyrody zrobią setki unikatowych zdjęć z widokami uroczych zatok, gajów pomarańczowych i barwnych uliczek. W Hiszpanii nie będą się nudzić również ci, którzy lubią poznawać inne kultury oraz charakterystyczne dla danego regionu zabytki i dzieła sztuki ‑ w końcu to tu tworzyły takie sławy jak genialny architekt Antoni Gaudi czy ekscentryczny malarz Salvador Dali. Niezależnie od formy wypoczynku, wszyscy niewątpliwie dadzą się uwieść hiszpańskiej kuchni – słynnym tapas, tortillom, owocom morza czy patatas bravas. Po wielu godzinach zwiedzania lub zażywania morskich kąpieli romantyczna kolacja przy lampce lokalnego wina będzie doskonałym ukoronowaniem dnia.

Na wyspy czy na kontynent?

hiszpańskie wyspy

Hiszpania oferuje turystom ogrom atrakcyjnych miejsc, w których można spędzić wakacje życia. W zależności od upodobań mogą to być wybrzeża kontynentu z ciągnącymi się kilometrami słonecznymi plażami np. Costa del Sol, Costa Brava czy Costa Blanca lub jedna z wielu wysp wchodzących w skład hiszpańskich archipelagów. I tu znowu możemy wybierać spośród regionów cieszących się popularnością wśród imprezowiczów jak Ibiza lub spokojnych miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów spragnionych niepowtarzalnych widoków i kontaktu z przyrodą jak Minorka czy Teneryfa.

Soczysta przyroda, słońce, morze, taniec i muzyka

Dopełnieniem wspaniałych warunków klimatycznych panujących na terenie Hiszpanii są niewątpliwie jej mieszkańcy słynący z ognistego temperamentu, otwartości i gościnności. Lubią się bawić, nawiązywać nowe znajomości i przybliżać kulturę swojego kraju, chociażby poprzez pokazy energetycznego flamenco. Romantyczny urlop spędzony w tym barwnym i ekscytującym kraju na pewno spodoba się parom, a także grupom przyjaciół czy rodzinom. Warto wybrać się tu o każdej porze roku, bo Hiszpania zawsze jest interesująca, a bogata oferta hoteli o różnym standardzie stwarza doskonałe warunki do wypoczynku dla turystów o różnych wymaganiach. Szeroki wybór wycieczek można znaleźć na corraltravel.pl.