Burgas – objazdowe wakacje w kształcie półksiężyca

wakacje w burgas

Piękna, słoneczna plaża o długości aż 8 kilometrów linii brzegowej wraz z wydmami i hotelami tworzą zachwycający obraz półksiężyca. Tylko w Burgas doświadczysz rozkosznego, błogiego lenistwa na jednej z najczystszych plaż w Europie oraz przejdziesz się wąskimi, klimatycznymi uliczkami Nessebar. Zabytki miasta zostały wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Całe Nessebar jest rezerwatem architektonicznym oraz archeologicznym. Nie zastanawiaj się długo, jak połączyć zwiedzanie znanych na całym świecie urokliwych zabytków i relaksu na przepięknych bułgarskich plażach. Z chęcią Ci w tym pomożemy. Przed Tobą prosty i bardzo praktyczny poradnik w pigułce, jak maksymalnie skorzystać z uroków Burgas.

Bułgarski klimat to przede wszystkim gorące, prawie niezachodzące słońce, które nagrzewa złocisty, czysty piasek oraz lazurowe i zjawiskowe morze. Latem jest tu najgoręcej, dlatego, jeśli zależy Ci głównie na odpoczynku na plaży, wybierz się do Burgas koniecznie tą porą roku. Wówczas nie zabieraj ze sobą ciepłych ubrań, tylko aparat fotograficzny i okulary przeciwsłoneczne, by móc jak najbardziej skorzystać ze swoich wakacji. Nie zaszkodzi również odrobina dobrego humoru oraz pozytywnego nastawienia, bo przed Tobą wymarzone wakacje pełne ciekawych rozrywek.

Nessebar – bajkowy bułgarski klimat

Cerkwie, imponująca bizantyjska brama oraz charakterystyczne, klimatyczne domy na Starówce – to w pierwszej kolejności zwróci Twoją uwagę po przybyciu do bajkowego Nessebar. Miasto-rezerwat zachwyca prawie wszystkim, co się w nim znajduje. Gdy do niego przyjedziesz, doświadczysz swego rodzaju poczucia odmienności. Zrozumiesz, jak rzadko można mieć do czynienia z urokami tak pięknego miejsca. Spacerując po Nessebar, trochę jak po planie filmowym, poznasz niepowtarzalny klimat tego miejsca, który jest tak różny od tego, co można zobaczyć w innych zakątkach Europy.

Urokliwa fauna i flora zachwycają od pierwszej chwili

Burgas jest położone w malowniczej krainie między trzema lagunowymi jeziorami: Mandreńskim, Burgaskim i Atanasowskim. Piękna, zachwycająca przyroda zapiera dech od pierwszego spojrzenia. Lagunowe jeziora są wspaniałym miejscem na swobodny odpoczynek. Okoliczna roślinność oraz zwierzęta stanowią wymarzone okoliczności dla czytania książek, błogiego relaksu z drugą połową czy innych zajęć. Gdy tylko odwiedzisz to miejsce, wprost poczujesz zapach świeżego, naturalnego powietrza.

Nocne życie, które trwa aż do świtu

Na koniec swoich wakacji, warto poświęcić dłuższą chwilę nocnemu życiu w Burgas. Liczne knajpy i bary zawsze są pełne turystów oraz miejscowych Bułgarów. A różne dyskoteki słyną z ciekawej i oryginalnej muzyki. Miejsce jest znane również z ogromnych kasyn otwartych do białego rana. Nie bez powodu ta okolica słynie z nazwy „Las Vegas Wschodniej Europy”. Nocne życie w Burgas kwitnie niezależnie od pory roku czy pogody.

Życzymy Ci wspaniałych bułgarskich wakacji, na których doświadczysz mocy pozytywnych wrażeń!