Co warto przywieźć do Polski z Grecji?

Trudno wyobrazić sobie, by z urlopu z Grecji wrócić z pustymi rękoma. Lokalni sprzedawcy i rzemieślnicy oferują drobiazgi i przetwory, które doskonale sprawdzą się zarówno jako prezent, jak i pamiątka dla nas samych, przypominająca o udanych wakacjach.

Pamiątki zawsze mają symboliczne znaczenie

Grecy słyną z wyrobu wielu artykułów regionalnych. Jedne można zjeść, a inne cieszą oko. Jak wybrać właściwy upominek? Wszystko zależy od preferencji danej osoby. Jeśli kupujemy podarunek dla siebie lub dla bliskiego, prawdopodobnie nie napotkamy większych trudności przy wyborze tego właściwego. Dla dalszych znajomych bezpieczniej zdecydować się na popularne produkty. Świetnie sprawdzą się na przykład magnesy na lodówkę lub kubki.

Jakie pamiątki przywieźć z Grecji dla kogoś bliskiego?

Powinniśmy najpierw zastanowić się, z czego obdarowana osoba by się ucieszyła. Spersonalizowany prezent zazwyczaj sprawia najwięcej radości. Dla amatora gotowania świetnym pomysłem będzie grecka oliwa lub miód z okolicznej pasieki. Oliwa to podstawa bałkańskiej kuchni —  żaden miejscowy nie wyobraża sobie bez niej potraw. Grecy spożywają ogromne ilości oleju z oliwek i nie ma co się dziwić, bo oliwa to samo zdrowie, szczególnie ta, wyprodukowana przez lokalnego rolnika. Warto wiedzieć, że dobry produkt można rozpoznać po gorzkim smaku. Regionalny specjał dostaniemy niemal w każdym sklepie z pamiątkami. Dobrym dodatkiem do butelki oliwy będzie szklany dzbanuszek. Grecki miód także ucieszy niejednego kucharza, tym bardziej że jego smak znacznie różni się od tego, który znamy w Polsce. Najpopularniejsze miody to tymiankowy lub kasztanowy, charakteryzujące się intensywnym aromatem i bursztynowym kolorem.

Ciekawym upominkiem okażą się wszelkie artykuły wykonane z drzewa oliwnego, takie jak na przykład grzebienie czy misy na owoce. Nim jednak zakupimy ten wcale nietani prezent lepiej upewnić się, że osoba, której chcemy go wręczyć, na pewno się z niego ucieszy. Jeśli mamy wątpliwości, bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się kupno lnianej lub bawełnianej torby płóciennej z nadrukiem, która przydaje się na zakupach. Taka praktyczna pamiątka prawdopodobnie przypadnie do gustu bardziej kobietom, aniżeli mężczyznom.

Dobrym pomysłem dla pań są kosmetyki, które zawierają najwyższej jakości, naturalny olejek z oliwek. Z Grecji powinniśmy przywieźć te, które zostały wyprodukowane przez miejscowych rzemieślników. Część z tych pamiątek możemy sprawić także sobie. Pięknie pachnący balsam lub krem do rąk ucieszy nasze zmysły i obudzi wspomnienia z wyjazdu. Ostatnia propozycja prezentu to regionalny alkohol. Niejedna osoba zechce pewnie przywieźć do Polski pyszne greckie wino, którego wyrobem szczycą się Grecy, lub coś mocniejszego – na przykład grecką wódkę zwaną ouzo. Ma ona anyżowy smak, dlatego nie każdemu przypadnie do gustu. Przed kupnem warto spróbować choć odrobinę, by wyrobić sobie swoje zdanie na jej temat. Z winem sytuacja wygląda podobnie – jeśli nie jesteśmy przekonani do konkretnego rodzaju, wiele sprzedawców oferuje degustację poszczególnych gatunków. Skosztowanie trunków pozwoli na kupno pamiątki, która w pełni odpowie naszym preferencjom i ułatwi wybór upominku dla bliskich. Więcej pomysłów tuhttps://www.coraltravel.pl!