Hiszpania wzywa! Wybierzmy się na niezapomniany urlop na Costa Brava!

Costa Brava to cudowny region w Hiszpanii, który zachwyci każdego turystę. Tu można odpocząć na cudnych plażach, ale także zdobywać górskie szczyty oraz cieszyć się wspaniałymi widokami. Tu także rozpieścimy swoje podniebienie wybornymi lokalnymi potrawami i najlepszym hiszpańskim winem.

Costa Brava — planujemy weekendowe wycieczki

Na Costa Brava mamy do wyboru mnóstwo opcji turystycznych. Możemy zwiedzać plaże, które są długie i piaszczyste. Da się na nich spędzić cały dzień, relaksując się, opalając i pływając w morzu. Gdy zgłodniejemy, zjemy coś pysznego w pobliskiej tawernie. Świeże owoce morza oraz ryby pojawiają się oczywiście w menu najczęściej. Wypoczywając na Costa Brava, nie sposób nie zawitać choć na jeden dzień na plażę o pięknej nazwie Sa Tuna. To idealne miejsce na wypoczynek. Kameralna przestrzeń i obecność ślicznych pastelowych domków sprawia, że poczujemy się niczym bohaterowie niedzielnego sitcomu dla całej rodziny — błogo i przyjemnie.

Park Narodowy Cap de Creus

Ciemne skały o poszarpanej strukturze i wyłaniające się wprost z wody wysokie klify — oto najdalej na wschód wysunięty kawałek Hiszpanii. Warto wybrać się tu na całodzienne zwiedzanie. Długi spacer i wspinaczka zmęczą nas na tyle, że później chętnie usiądziemy w restauracji, która działa na szczycie góry. Wspaniałe widoki wynagrodzą nam wszystko. A do tego te przepyszne katalońskie potrawy! Czegóż można chcieć więcej? Wieczorem odpoczniemy na jednej z pobliskich plaż. Tworzą one piękne i niewielkie zatoki. Uroku dodadzą im promienie zachodzącego słońca.

Empuries — rzymskie ruiny między Morzem Śródziemnym i Pirenejami

Należy zwiedzić to stanowisko archeologiczne, gdyż poczujemy się tu zupełnie inaczej niż w innych tego typu miejscach. Będziemy mogli przejść się uliczkami nieistniejącego już miasta. I choć z większości budowli zostały tylko fundamenty, to bez problemu wyobrazimy sobie potęgę tego miejsca. Wrażenie zrobią na odwiedzających resztki amfiteatru i fortu oraz mozaiki podłogowe w ruinach domów mieszkalnych. A skoro znajdziemy się już tak blisko gór, to warto wybrać się w Katalońskie Pireneje na mały trekking. Co ambitniejsi zapewne postarają się zdobyć najwyższy szczyt w okolicy — Puigmal (2913 m n.p.m.).

Najlepsze zostawiamy na koniec — Tossa de Mar

To istna perełka Costa Brava. Każdy powinien odwiedzić to urokliwe miasteczko. Zakochamy się w pięknych plażach i zapierających dech w piersiach widokach. Miasto rozpościera się w dolinie przy plaży oraz wspina po klifach aż do pięknie zachowanej twierdzy, którą polecamy odwiedzić. Wieczorem warto poczuć się niczym prawdziwy Hiszpan – zatracić poczucie czasu w jednej z licznych restauracji przy dobrym posiłku i wytrawnym winie. Costa Brava to idealne miejsce na letni wypoczynek, jeśli chcesz odpocząć od stresującego  życia, codzienności i ciężkiej pracy.