Kiedy jechać do Burgas? Najlepsze miesiące na podróż

Kiedy jechać do Burgas

Każdy moment na urlop w Burgas jest dobry, ale są takie miesiące, kiedy wypoczywa się po prostu przyjemniej. Na ciepłą wodę w morzu i wiele słonecznych dni można liczyć przez całe lato, ale zwiedzanie okolicy i korzystanie z licznych aktywności można zaplanować także na mniej upalny czas. Jakie jeszcze czynniki warto wziąć pod uwagę, ustalając termin urlopu w bułgarskim kurorcie?

Idealne warunki do plażowania

Burgas słynie z pięknych, piaszczystych plaż ukrytych w spokojnej zatoce Morza Czarnego. Takie warunki sprawiają, że woda jest przyjemniejsza niż na otwartym morzu, a z kąpielisk roztaczają się zachwycające widoki na nadmorskie zabudowania i zielone przylądki.

Aura idealna do oddawania się kąpielom słonecznym towarzyszy turystom mniej więcej od połowy czerwca do końca września, ale całkiem dobre warunki można zastać już w maju, a także w październiku. Najlepszym miesiącem na plażowanie okazuje się sierpień, kiedy temperatury powietrza dochodzą do 30ºC, a deszcz pada naprawdę rzadko.

Zimą w Bułgarii panuje nieco łagodniejszy klimat niż w Polsce, choć zdarzają się dni, kiedy mróz nie odpuszcza, a śnieg prószy na okrągło. Uroku dodaje oczywiście otoczenie pięknego, szarego morza, a także cisza i spokój wyludnionych plaż.

Dostępność hoteli

Wakacje w Burgas warto zaplanować wcześniej, żeby mieć możliwość wyboru spośród nieograniczonej bazy ofert noclegowych. Najlepsze hotele w najniższej cenie zarezerwujesz oczywiście poza urlopowym szczytem, czyli przed i po wakacjach.

Biura podróży przygotowały też jednak wiele ofert dla osób, które marzą o luksusowym wypoczynku w dobrej cenie i to w samym środku sezonu. Bułgaria to stosunkowo niedrogi kraj, dlatego nawet wtedy można liczyć na atrakcyjne cenowo propozycje.

Zwiedzanie okolicznych atrakcji

Późna wiosna, lato oraz wczesna jesień to też doskonały moment na poznawanie światowej klasy zabytków i nietuzinkowych atrakcji Bułgarii. W samym Burgas odkryjesz rozległy Park Morski, w którym Bułgarzy uwielbiają spędzać cieplejsze popołudnia i wieczory, a w okolicy kurortu możesz zwiedzić między innymi miasteczko Pomorie, położone na skalistym półwyspie. Panuje tam korzystny mikroklimat, a wody pobliskiego jeziora mają właściwości lecznicze.

Jedną z największych atrakcji w Burgas jest rejs na niewielką wysepkę Św. Anastazji, na której wyrasta urokliwy prawosławny klasztor. Na taką wyprawę najlepiej wybrać mniej wietrzne dni.

Burgas otaczają też dwa rozległe jeziora – Burgaskie i Atanasovsko. Jeśli zapragniesz na chwilę uciec od turystycznego zgiełku, koniecznie wybierz się na wycieczkę nad jedno z nich. Wokół rozciągają się zielone tereny o ważnych walorach przyrodniczych, gdzie można obserwować ciekawe gatunki ptaków i roślin.

W tym zakątku Europy królują naturalne atrakcje, które zachwycają o każdej porze roku. Dzięki temu można je podziwiać bez kolejek zarówno latem, jak i wiosną czy jesienią, a złocistych plaż jest tak wiele, że z pewnością uda się znaleźć przyjemne miejsce na jednej z nich nawet w środku turystycznego sezonu.