Plan na cudowne wakacje – Mahdia

cudowne wakacje w mahdii

Od lat jednym z miejsc, do których lubią jeździć turyści, jest Tunezja i jej najbardziej oblegane kurorty. Nie wszyscy jednak chcą spędzać urlop w zatłoczonych, modnych miejscowościach i dla takich właśnie wczasowiczów pragnących wypoczywać w Tunezji, a przy tym uniknąć tłumów, idealnym kierunkiem będzie położona w północno-wschodniej części kraju Mahdia.

Kameralnie i uroczo

To, że Mahdia nie jest głównym ośrodkiem turystycznym, a wielu turystów dociera do miasta przy okazji wycieczek fakultatywnych, nie oznacza, że nie ma tu warunków do spędzenia urlopu. Wręcz przeciwnie, Mahdia może się poszczycić pięknymi, szerokimi plażami, dobrze zagospodarowaną linią brzegową i komfortowymi hotelami. Aktywnych turystów na pewno zainteresuje fakt, że działa tu szkoła nurkowania, można też uprawiań kitesurfing i windsurfing, no i oczywiście do woli korzystać z morskich kąpieli. Żeglarzy zachęcają dzikie i malownicze zatoczki, tak ukryte, że można do nich dotrzeć tylko drogą morską i wypoczywać całkowicie z dala od miejsc obleganych przez plażowiczów.

Smakołyki prosto z morza

Choć jadąc na wakacje do Tunezji, turyści zazwyczaj korzystają z opcji wczasów w formie all inclusive przewidującej całodzienne wyżywienie na terenie hotelu, warto czasem, spacerując brzegiem morza wejść do jednej z licznych knajpek i spróbować złożonych z owoców morza i ryb smacznych tutejszych dań. Mahdia, która kiedyś była rybacką osadą, obecnie jest portowym miasteczkiem i tego typu rarytasów tu nie brakuje. Można to zresztą zobaczyć na miejscowym targu rybnym, licząc się jednak z tym, że niektóre widoki mogą być dość szokujące dla przyzwyczajonych do zakupów w marketach Europejczyków.

Mahdia do zwiedzania

Jeśli komuś znudzi się wypoczynek na plaży to, pomimo że Mahdia nie jest wielką metropolią, można tu znaleźć ciekawe miejsca do zwiedzania. Już sam spacer wąskimi uliczkami z typowymi białymi zabudowaniami ozdobionymi kolorowymi wiatami jest przyjemnością, a tradycyjna medyna, czyli stare miasto wabi wieloma świątyniami i innymi historycznymi budowlami. Na uwagę zasługuje na pewno Wielki Meczet Hadża Mustafy Hamzy oraz charakterystyczna brama Skifa el-Kahla usytuowana w wyjątkowo grubych murach otaczających medynę. Zdarza się, że można wejść na jej dach, skąd rozpościera się niesamowita panorama tego ciekawego miasta, która na pewno uświetni wakacyjne fotografie. Zwiedzając medynę, należy pamiętać, że Mahdia jest centrum kultu religijnego Tunezyjczyków, dlatego do wielu meczetów nie wejdziemy, zwłaszcza w porach modlitw.

Cudowne połączenie ośrodka turystycznego i tradycji

Wakacje w Mahdii to doskonały pomysł dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda tradycyjne tunezyjskie miasteczko, a jednocześnie korzystać z typowo wakacyjnych rozrywek. Stworzone poza medyną centrum turystyczne nie zakłóciło charakteru miasta, w którym można poczuć autentyczny arabski klimat oraz spotkać ludzi znających odwieczne zwyczaje i potrawy, dlatego urlop tu spędzony będzie na pewno ciekawy i udany.