Zagraniczne wakacje – nie zapomnij o aktywności

aktywne wakacje zagranicą

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy oraz codziennych obowiązków nadchodzący urlop często jawi się jako czas wypełniony słodkim lenistwem i całkowitym zaniechaniem jakiejkolwiek aktywności. Szczególnie dotyczy to wakacji planowanych w jednym z cieplejszych krajów, oferujących słońce, plażę i morze, co od razu przywodzi na myśl wielogodzinne wylegiwanie się na leżaku. Rzeczywiście tego typu relaks niewątpliwie jest potrzebny i przyda się każdemu, ale w dłuższej perspektywie może się jednak okazać, że taki odpoczynek zaczyna męczyć. Z tego względu często nawet najbardziej zagorzałym zwolennikom wakacyjnego lenistwa po kilku dniach zaczyna brakować aktywności.

Korzystaj z morza

Jeśli już udało ci się wyjechać nad ciepłe morze, wykorzystaj maksymalnie ten pobyt! Przysłowiowe „smażenie się” na plaży może i jest przyjemne, ale z czasem traci na atrakcyjności. Tymczasem ciepła morska woda to same zalety – nie tylko relaksacyjne, ale i zdrowotne. Warto więc czasami zejść z leżaka i po prostu popływać lub zagrać w piłkę wśród morskich fal. Doskonałym pomysłem na ciekawy wypoczynek będą też licznie oferowane w turystycznych miejscowościach rejsy widokowe, połączone zazwyczaj ze zwiedzaniem okolicznych wysepek lub miasteczek. Większym wyzwaniem, z którego zapewne skorzystają bardziej odważne i wysportowane osoby, są często organizowane (zwłaszcza w egipskich i tunezyjskich kurortach) kursy nurkowania, dające niepowtarzalną okazję do zobaczenia na własne oczy podmorskiego świata i przeżycia niesamowitej przygody.

A może na rower?

Rower często jest najlepszym środkiem transportu umożliwiającym dotarcie do ciekawych lokalnych atrakcji. Tak jest np. na wyspach greckich, które z racji swoich niewielkich rozmiarów oraz krętych dróg lepiej zwiedzać właśnie na rowerze niż samochodem. Pojazdy te zwykle można wypożyczyć w hotelach i pensjonatach, a potem pozostaje już tylko zaplanować ciekawą wycieczkę lub po prostu jechać przed siebie!

Zwiedzaj

Wakacje to najlepszy moment na poznanie nowych kultur i zobaczenie ciekawych miejsc. Dlatego nie marnuj tego czasu tylko na plażę, postaraj się jak najlepiej wykorzystać dni spędzone w innym kraju. Wszędzie jest coś niesamowitego do zobaczenia – starożytne, arabskie medyny, urocze śródziemnomorskie miasteczka, światowej klasy zabytki czy niesamowite cuda przyrody. We wszystkich miejscowościach turystycznych zawsze funkcjonuje wiele lokalnych biur podróży, zajmujących się organizacją jednodniowych wycieczek do najbardziej interesujących miejsc i naprawdę warto korzystać z ich oferty oraz usług przewodnickich. Celem wycieczki może być zarówno znana i zabytkowa katedra, jak i słynący z niesamowitych okazów miejscowy ogród botaniczny lub coroczny festiwal, dlatego jest spora szansa, że każdy turysta wybierze coś, co go najbardziej interesuje.

Pamiątką z wakacji są zazwyczaj zdjęcia z najciekawszych, wartych uwiecznienia miejsc. Równie ważne są jednak wspomnienia i wrażenia, które choć ulotne, to jednak towarzyszą nam przez jakiś czas po przyjeździe. Nie ma lepszej metody na tego typu doznania niż aktywny wypoczynek i próba „wejścia” w nową kulturę poprzez uczestnictwo w wydarzeniach, które akurat rozgrywają się w miejscu naszego wakacyjnego wypoczynku.